Coffee mate French Vanilla Gluten-Free Liquid Creamer – Single-Serve Tubs
- SKU: LLR8438544
Login to View Prices
28903 in stock
Lorell Armless Mesh Back Nesting Chairs – Forte Port Forte Fabric, Polyester Seat – Black Back – Powder Coated Metal Frame – Four-legged Base – 2 / Carton LLR8438544 Coffee mate French Vanilla Gluten-Free Liquid Creamer – Single-Serve Tubs Lorell Armless Mesh…
Lorell Armless Mesh Back Nesting Chairs – Forte Port Forte Fabric, Polyester Seat – Black Back – Powder Coated Metal Frame – Four-legged Base – 2 / Carton
Additional information
| Weight | 1.4900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 3.75 × 3.75 in |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute14Name | Yes |
| Seat Color | Attribute7Value |
| Height | Attribute18Value |
| Chair/Seat Type | Guest Chair |
| Attribute17Name | Metal |
| Attribute24Name | Stain Resistant |
| Attribute15Name | No |
| Attribute28Name | 8438544 |
| Attribute30Name | <p>Versatile, nesting chairs work great in your training or reception area. Mesh back in black and fabric seat in Forte Port offer comfortable support. Made of 100 percent polyester, Forte fabric is stain-resistant to serve you longer. Four legs include swivel casters for easy chair movement. Metal frame features a powder-coat finish for durability. Seat flips up to allow chairs to nest for space-saving storage. Weight capacity is 275 lb.</p> |
| Attribute2Name | 4 |
| Back Style | Attribute10Value |
| Base Shape | Attribute9Value |
| Attribute13Name | Taiwan |
| Frame Color | Powder Coated |
| Back Color | Attribute8Value |
| Attribute11Name | No |
| Attribute3Name | 4 |
| Attribute20Name | 24" |
| Attribute29Name | |
| Attribute12Name | Flippable |
| Adjustable Arm | No |
| Attribute22Name | 275 lb |
| Attribute26Name | Armless Mesh Back Nesting Chairs |
| Width | 24.6" |
| Attribute31Name | 2 / Carton |
| Attribute27Name | Reception Area |
| Attribute16Name | Yes |
| Attribute25Name | Lorell |
| Attribute23Name | Lorell |
| Attribute1Name | Chair |
| UPC | #N/A |
| MPN | 35170 |
| Brand | Lorell |















Reviews
There are no reviews yet.