Coffee mate French Vanilla Gluten-Free Liquid Creamer – Single-Serve Tubs
Login to View Prices
207 in stock
Brother P-Touch – PT-M95 – Label Maker – Thermal Transfer – Monochrome – Labelmaker – 0.30 in/s Mono – 230 dpi – LCD Screen – Handheld – Auto Power Off
Additional information
| Weight | 1.4900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 3.75 × 3.75 in |
| Weight (Approximate) | 9.12 oz |
| Product Color | Attribute8Value |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute12Name | No |
| Attribute14Name | 2.4" |
| Attribute13Name | No |
| Attribute2Name | <p>1 Year Limited</p> |
| Maximum Print Resolution (d | Attribute10Value |
| Attribute30Name | 1 Each |
| Attribute31Name | Thermal Transfer |
| Attribute15Name | 6.1" |
| Attribute20Name | Manual Cutter |
| Attribute23Name | PT-M95 |
| Attribute24Name | PT-M95 Handheld Label Maker |
| Attribute25Name | P-touch |
| Attribute27Name | PT-M95 |
| Attribute28Name | |
| Attribute29Name | Easy-to-use labeler quickly prints labels for your office items, file folders, projects and more. Easy-view display lets you preview your label before you print to prevent potential errors. Keyboard features a familiar computer-style layout for quick, smooth input. Add extra style to your personalized labels with 9 type styles, 10 frames, 8 Deco patterns and more than 200 symbols. Built-in memory stores up to three labels to quickly reprint your frequently used labels. Battery-operated construction is powered by four AAA batteries (sold separately). Labeler is designed for use with Brother M-series tapes. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1035435927.html','_blank','height=800,width=780,resizable=yes,scrollbars=yes,toolbar=no,menubar=no,location=no,directories=no,status=no');return false;">More from the Manufacturer</a></p> |
| Attribute3Name | 0.30 in/s |
| Number of Fonts | Attribute7Value |
| Tape Height Supported | Attribute9Value |
| Attribute32Name | <ul> <li>PT-M95 Handy Label Maker</li> <li>1 x 0.47" (12mm) x 13.1' (4m) Black on White Non-laminated "M" Starter Tape</li> <li>User's manual</li> </ul> |
| Attribute26Name | Office |
| Attribute17Name | Label |
| Attribute22Name | Brother Industries, Ltd |
| Form Factor | Handheld |
| Attribute1Name | Electronic Label Maker |
| Number of Batteries Support | 4 |
| Attribute33Name | 1 Year |
| Display Screen Type | LCD |
| Brand Name | Brother |
| Attribute11Name | Philippines |
| Attribute16Name | 4.4" |
| Certifications & Standards | Attribute18Value |
| UPC | #N/A |
| MPN | 35170 |
| Brand | Brother Industries, Ltd |







Reviews
There are no reviews yet.