Coffee mate French Vanilla Gluten-Free Liquid Creamer – Single-Serve Tubs
Login to View Prices
124 in stock
Hammermill Great White Recycled Copy Paper – White – 92 Brightness – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 20 lb Basis Weight – 400 / Pallet – FSC – Acid-free, Archival-safe, Jam-free
Additional information
| Weight | 1.4900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 3.75 × 3.75 in |
| Print Technology | Laser |
| Attribute11Name | 30% |
| Attribute13Name | 92 |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute3Name | Yes |
| Attribute12Name | No |
| Attribute15Name | Jam-free |
| Recycled | Attribute9Value |
| Attribute2Name | 8 1/2" x 11" |
| Country of Origin | Attribute8Value |
| Attribute14Name | Hammermill |
| Attribute16Name | International Paper Company |
| Attribute17Name | [Remove 8.5×11] |
| Attribute20Name | Paper for Copy |
| Manufacturer Part Number | 86700PL |
| Attribute22Name | |
| Attribute23Name | Great White 30 is a versatile, recycled office paper that works as hard as you do. The precise, accurate sheeting, consistent moisture content and curl control ensure smooth, trouble-free performance. 20 lb. paper is extremely smooth to virtually eliminate paper jams. Acid-free material prevents yellowing over time to ensure a long-lasting appearance. High brightness level offers distinctive contrast and easy readability. Paper is designed to run efficiently through all office equipment. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1029886318.html','_blank','height=800,width=780,resizable=yes,scrollbars=yes,toolbar=no,menubar=no,location=no,directories=no,status=no');return false;">More from the Manufacturer</a></p> |
| Attribute24Name | 400 / Pallet |
| Recycled Content | Attribute10Value |
| Attribute1Name | Recycled Paper |
| Product Name | Attribute18Value |
| Sheet Standard | Letter |
| Product Color | Attribute7Value |
| Basis Weight | 20 lb |
| UPC | #N/A |
| MPN | 35170 |
| Brand | International Paper Company |
















Reviews
There are no reviews yet.