Coffee mate French Vanilla Gluten-Free Liquid Creamer – Single-Serve Tubs
Login to View Prices
28903 in stock
Special-T AIM XL Conference Table – For – Table TopKensington Maple Rectangle Top – Powder Coated Dual Pitched Base – Modern Style – 10 ft Table Top Length x 60″ Table Top Width – 29″ Height – Assembly Required – High Pressure Laminate (HPL) Top Material – 1 Each
Additional information
| Weight | 1.4900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 3.75 × 3.75 in |
| Environmental Certification | Attribute7Value |
| Brand Name | Special-T |
| Attribute23Name | Special-T |
| Post-consumer-waste% | Attribute18Value |
| Attribute29Name | |
| Attribute31Name | 1 Each |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute12Name | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Attribute3Name | Yes |
| Attribute13Name | Conference Table |
| Attribute14Name | United States |
| Attribute24Name | AIM-XL-60120 |
| Table Top Length | 10 ft |
| Attribute27Name | Multipurpose |
| Attribute32Name | 10 Year |
| Base Material | Attribute8Value |
| Attribute30Name | <p>The AIM XL Conference Table celebrates a modern design suitable for a variety of interiors and delivers a high level of sophistication to any space. Leveling glides ensure the table sits in place without sliding. High-pressure laminate and 3mm PVC edge provide lasting durability to prevent showing wear. Dual, pitched legs provide horizontal and lateral stability resulting in a sturdy table. Conference table is perfect for collaborating in groups, connecting at informal gathering areas and more.</p> |
| Attribute25Name | AIM XL Conference Table |
| Attribute26Name | AIM XL |
| Attribute2Name | Rectangle |
| Attribute11Name | Kensington Maple |
| Attribute15Name | Modern |
| Attribute20Name | 29" |
| Attribute17Name | 100% |
| Table Top Width | 60" |
| Top Material | Attribute9Value |
| Base Color/Finish | Attribute10Value |
| Attribute28Name | AIMXL60120KM |
| Attribute16Name | Yes |
| Assembly Required | Yes |
| Attribute1Name | Conference Table |
| Attribute22Name | Sturdy |
| UPC | #N/A |
| MPN | 35170 |
| Brand | Special-T |















Reviews
There are no reviews yet.