Coffee mate French Vanilla Gluten-Free Liquid Creamer – Pump Bottle
Login to View Prices
Special-T Structure 4X Conference Table – For – Table TopEvening Tigris Rectangle Top – 72″ Table Top Length x 36″ Table Top Width – 29″ Height – Assembly Required – High Pressure Laminate (HPL) Top Material – 1 Each SCTS4XRT3672ET Coffee mate French Vanilla…
Special-T Structure 4X Conference Table – For – Table TopEvening Tigris Rectangle Top – 72″ Table Top Length x 36″ Table Top Width – 29″ Height – Assembly Required – High Pressure Laminate (HPL) Top Material – 1 Each
Additional information
| Weight | 3.3400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.75 × 4.25 × 4.25 in |
| Country of Origin | Attribute10Value |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Edge Material | Attribute9Value |
| Top Material | Attribute7Value |
| Top Color/Finish | Attribute8Value |
| Attribute13Name | 0% |
| Attribute14Name | Yes |
| Attribute12Name | 79% |
| Attribute17Name | Wear Resistant |
| Product Name | Structure 4X Conference Table |
| Attribute15Name | 29" |
| Attribute16Name | Special-T |
| Attribute23Name | |
| Attribute3Name | Yes |
| Attribute24Name | <p>The Structure 4X Conference Table is made with the total environment in mind whether it be an office, educational or institutional setting. Its clean, elegant look complements a wide variety of interiors. 14-gauge, steel columns provide excellent stability, yet it presents a minimalistic look. High-pressure laminate and 3mm PVC edge provide lasting durability to prevent showing wear. Leveling glides ensure the table sits in place without sliding.</p> |
| Attribute20Name | Structure 4X |
| Attribute26Name | 10 Year |
| Manufacturer | Attribute18Value |
| Table Top Length | 72" |
| Attribute25Name | 1 Each |
| Attribute2Name | Rectangle |
| Application/Usage | Meeting |
| Environmental Certification | Intertek Green Leaf |
| Attribute22Name | S4XRT3672ET |
| Attribute1Name | Conference Table |
| Attribute11Name | Yes |
| UPC | #N/A |
| MPN | 31803 |
| Brand | Special-T |















Reviews
There are no reviews yet.