Cisco 240 GB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SATA (SATA/600)
Login to View Prices
9999 in stock
SKU:
SY7433473
Categories: Hard Drives/Solid State Drives, Storage Drives
Cisco 240 GB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SATA (SATA/600) – Server Device Supported
- Solid State Drive offers maximum productivity with added dependability
- Makes frequent file access and retrieval easy and convenient
- With a capacity of 240 GB, you have large storage space for all your documents and data
- Have data stored faster with SATA/600 interface that optimizes burst performance
- 2.5″ form factor allows hassle-free and easy usage with increased efficiency
Additional information
| Weight | 1.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Storage Capacity | 240 GB |
| Drive Interface | SATA |
| Drive Type | Internal |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Wireless LAN | No |
| Manufacturer Website Addres | |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Type | Solid State Drive |
| Form Factor | 2.5" |
| Device Supported | Server |
| MPN | HX-SD240GBMS4-EV |
| Brand | Cisco |
Be the first to review “Cisco 240 GB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SATA (SATA/600)” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.