Cisco 1050W Power Supply – 1050 W
- Limits current to the safety level and manages electrical faults
- Providing up to 1050 W maximum output power
Additional information
| Weight | 1.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Output Power | 1050 W |
| Manufacturer Website Addres | |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Compatibility | <p>Cisco UCS Rack Server</p> |
| Product Type | Power Supply |
| MPN | HX-PSU1-1050ELV |
| Brand | Cisco |












Reviews
There are no reviews yet.