Unwrap the classic taste of milk chocolate with these full-sized bars. Ideal for making s’mores or baking. Individually wrapped.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 3.8910 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.88 × 7.34 × 2.67 in |
| Product Packaging | Individually Wrapped |
| Compliance Standards | Kosher Certified |
| Ship Class Code | N |
| Food Type | Candy Bars |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Dairy | Yes |
| Flavor | Milk Chocolate |
| Global Product Type | Candy |
| Kosher | Yes |
| Gluten Free | Yes |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Capacity (Weight) | 55.8 oz |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 034000240005 |
| MPN | HEC24000 |
| Brand | Hershey®'s |













Reviews
There are no reviews yet.