Champion Sports 30 Basketball Heavy-Duty Cart – 4 Casters – Plastic – 55″ Length x 19″ Width x 45″ Height – White – 1 Each
Additional information
| Brand | Champion Sports |
|---|---|
| Product Type | Sport Ball Cart |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 2045-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 19" |
| Brand Name | Champion Sports |
| Features | Swivel Casters |
| Length | 1955-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Champion Sports |
| Product Name | 30 Basketball Heavy-Duty Cart |
| Application/Usage | Outdoor |
| Manufacturer Part Number | 30CART |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Heavy-Duty Cart is the ultimate in indoor/outdoor ball storage. This cart holds up to 30 basketballs (sold separately) on three tiers, and its four upright top bars are great for hanging accessories. It is made of high-quality, heavy-duty plastic that won't corrode, chip or peel. Cart features nonmarring, heavy-duty swivel casters that enable easy and smooth transport over any surface.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 34 lb |
Champion Sports 30 Basketball Heavy-Duty Cart – 4 Casters – Plastic – 55″ Length x 19″ Width x 45″ Height – White – 1 Each
Additional information
| Brand | Champion Sports |
|---|---|
| Product Type | Sport Ball Cart |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 2045-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 19" |
| Brand Name | Champion Sports |
| Features | Swivel Casters |
| Length | 1955-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Champion Sports |
| Product Name | 30 Basketball Heavy-Duty Cart |
| Application/Usage | Outdoor |
| Manufacturer Part Number | 30CART |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Heavy-Duty Cart is the ultimate in indoor/outdoor ball storage. This cart holds up to 30 basketballs (sold separately) on three tiers, and its four upright top bars are great for hanging accessories. It is made of high-quality, heavy-duty plastic that won't corrode, chip or peel. Cart features nonmarring, heavy-duty swivel casters that enable easy and smooth transport over any surface.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 34 lb |









