CEP MoovUp Module – 2 Drawer(s) – 5.4″ Height x 14.6″ Width10.8″ Length – Write-on, Stackable, Sliding Drawer – Gray – Plastic – 1 Carton
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Drawer Cabinet |
| Total Number Of Drawers | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | France |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.4" |
| Width | 14.6" |
| Brand Name | CEP |
| Features | Sliding Drawer |
| Length | 10.8" |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | MoovUp Module |
| Product Line | MoovUp |
| Application/Usage | Hard Drive |
| Manufacturer Part Number | 1090116361 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>The MoovUp Module features smooth-sliding drawers with retaining stops to store your supplies and accessories while keeping them easily accessible. Write-on front allows you to label each drawer using a water-based marker (not included). Robust, high-quality plastic can be used as a monitor riser to promote good posture. Four notches are integrated into the module to stack additional units for extra storage space. A rear port can be used to install an anti-theft security cable (not included) for peace of mind. Two-drawer module is perfect for keeping pens, calculators, notepads, tablets, hard drives, USB keys and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Carton |
CEP MoovUp Module – 3 Drawer(s) – 5.4″ Height x 14.6″ Width10.8″ Length – Write-on, Stackable, Sliding Drawer – Gray – Plastic – 1 Carton
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Drawer Cabinet |
| Total Number Of Drawers | 3 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | France |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.4" |
| Width | 14.6" |
| Brand Name | CEP |
| Features | Sliding Drawer |
| Length | 10.8" |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | MoovUp Module |
| Product Line | MoovUp |
| Application/Usage | Hard Drive |
| Manufacturer Part Number | 1090216361 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>The MoovUp Module features smooth-sliding drawers with retaining stops to store your supplies and accessories while keeping them easily accessible. Write-on front allows you to label each drawer using a water-based marker (not included). Robust, high-quality plastic can be used as a monitor riser to promote good posture. Four notches are integrated into the module to stack additional units for extra storage space. A rear port can be used to install an anti-theft security cable (not included) for peace of mind. Three-drawer module is perfect for keeping pens, calculators, notepads, tablets, hard drives, USB keys and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Carton |










