CEP Ellypse Waste Bin – 3.96 gal Capacity – Curved Mouth, Handle – 15″ Height x 11″ Width x 12.5″ Depth – Mint – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Waste Container |
| Product Color | Mint |
| Country Of Origin | France |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 15" |
| Width | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 12.5" |
| Capacity | 3.96 gal |
| Brand Name | CEP |
| Features | Handle |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | Ellypse Waste Bin |
| Product Line | Ellypse |
| Manufacturer Part Number | 1003200991 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ellypse Waste Bin with a 15-liter capacity features a curved and slanted mouth that dips down to help you accurately throw away your trash. Its space-saving design has one flat side to reduce the surface area and allow you to position it next to a wall. Wide rim and handles offer a secure location to grip the bin for quick disposal. Click system allows you to link an additional waste bin (sold separately) back-to-back to create a convenient recycling set.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
CEP Ellypse Waste Bin – 3.96 gal Capacity – Curved Mouth, Handle – 15″ Height x 11″ Width x 12.5″ Depth – Mint – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Waste Container |
| Product Color | Mint |
| Country Of Origin | France |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 15" |
| Width | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 12.5" |
| Capacity | 3.96 gal |
| Brand Name | CEP |
| Features | Handle |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | Ellypse Waste Bin |
| Product Line | Ellypse |
| Manufacturer Part Number | 1003200991 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ellypse Waste Bin with a 15-liter capacity features a curved and slanted mouth that dips down to help you accurately throw away your trash. Its space-saving design has one flat side to reduce the surface area and allow you to position it next to a wall. Wide rim and handles offer a secure location to grip the bin for quick disposal. Click system allows you to link an additional waste bin (sold separately) back-to-back to create a convenient recycling set.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











