CEP CepPro Waste Bin – 3.70 gal Capacity – Cone – Ergonomic Handle – 13.1″ Height x 12″ Width – Gray – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Waste Container |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | France |
| Shape | Cone |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.1" |
| Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Capacity | 3.70 gal |
| Brand Name | CEP |
| Features | Ergonomic Handle |
| Length | 11.4" |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | CepPro Waste Bin |
| Product Line | CepPro |
| Manufacturer Part Number | 1002801061 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>The CepPro Waste Bin features a slope break, contrasting finish and decor in the shape of a smile to make it a stylish addition to your room. Cone-shaped, curved rim enables ease of access. Two ergonomic handles allow you to keep a firm grip for easy disposal of trash. 14-liter capacity offers plenty of room to prevent you from frequently emptying the bin.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
CEP CepPro Waste Bin – 3.70 gal Capacity – Cone – Ergonomic Handle – 13.1″ Height x 12″ Width – White – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Waste Container |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | France |
| Shape | Cone |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.1" |
| Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Capacity | 3.70 gal |
| Brand Name | CEP |
| Features | Ergonomic Handle |
| Length | 11.4" |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | CepPro Waste Bin |
| Product Line | CepPro |
| Manufacturer Part Number | 1002800021 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>The CepPro Waste Bin features a slope break, contrasting finish and decor in the shape of a smile to make it a stylish addition to your room. Cone-shaped, curved rim enables ease of access. Two ergonomic handles allow you to keep a firm grip for easy disposal of trash. 14-liter capacity offers plenty of room to prevent you from frequently emptying the bin.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













