Carabiner Key Chains, (10) 1″ x 2″ Black Carabiners, (10) 1″ dia Silver Key Rings, Aluminum
Login to View Prices
Classic D-shaped carabiner key chains made of solid aluminum. Strong spring hinge opens smoothly for attaching carabiner to bags, backpacks, belt loops, etc. Split key ring is ideal for keys, badge holders, etc.Package Includes: (10) 1″ x 2″ Spring-Hinge Carabiners; (10) 1″ Diameter Split Key Rings
Additional information
| Weight | 0.2370 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.75 × 2.50 × 1.50 in |
| Global Product Type | Key Chains & Rings |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Material(s) | Aluminum |
| Color(s) | Silver |
| Footnote 2 | Key Ring Size: 1" dia |
| Footnote 1 | Carabiner Size: 1" x 2" |
| Package Includes | (10) 1" Diameter Split Key Rings |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 091141755553 |
| MPN | 75555 |
| Brand | Advantus |














Reviews
There are no reviews yet.