40 Slot Key Box with Combination Lock, Steel, Black, 4 x 7.8 x 11.5
Login to View Prices
Features 0.16 cubic feet of interior storage capacity. Three-digit combination lock. 40 key capacity, key tags included. Scratch resistant powder coat finish. Predrilled holes for mounting. Mounting hardware included.Package Includes: (40) Key Tags; Mounting Hardware
Additional information
| Weight | 4.1420 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.49 × 8.16 × 4.68 in |
| Width | 4" |
| Depth | 7.8" |
| Tag Type | Numbered |
| Lock Type | Combination |
| Ship Class Code | F |
| Height | 11.5" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Key Capacity | 40 |
| Color(s) | Black |
| Tag Color | White |
| Global Product Type | Key Cabinets |
| Mounting Details | Wall |
| Material(s) | Steel |
| Package Includes | Mounting Hardware |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 814113015758 |
| MPN | 6107 |
| Brand | Honeywell |










Reviews
There are no reviews yet.