C-Line Self-Adhesive Add-On Poly Filing Pocket – Clear, Peel & Stick, 8-3/4 x 5-1/8, 10/PK, 70185
Additional information
| Brand | C-Line Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Sheet Protector |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Sheet Standard | Letter |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.8" |
| Depth | 6.1" |
| Brand Name | C-Line |
| Features | Archival-safe |
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Product Name | Peel & Stick Add-On Filing Pockets |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | 70185 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Expand your storage capacity with self-adhesive, add-on pockets. Clear polypropylene pockets affix to binders, file folders, date books and report covers to create an additional pocket for storing documents. Filing pocket fits perfectly into standard-size binders and works with letter-size papers.</p> |
| Packaged Quantity | 10 / Pack |














