C-Line Safety Striped Shop Ticket Holders

Login to View Prices
C-Line Safety Striped Shop Ticket Holders – 0.1″ x 9.8″ x 13.6″ – Vinyl – 25 / Box – Assorted
Additional information
| Brand | C-Line Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Ticket Holder |
| Additional Warranty Informati | <p>This product will be cheerfully replaced with one of equal value if defective in materials, manufacturing or packaging at the time of purchase. Except for such replacement, this product is sold without warranty or liability even though defect, damage or loss is caused by negligence or other fault.</p> |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Vinyl |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.1" |
| Width | 9.8" |
| Brand Name | C-Line |
| Length | 13.6" |
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Product Name | Safety Striped Shop Ticket Holders |
| Application/Usage | Map |
| Manufacturer Part Number | 44100 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Shop ticket holders feature a unique pattern with colored stripes to instantly make your signs stand out. The bright colors help draw employee or visitor attention to the information displayed. Welded, nonrip seams hold up even in rough environments for lasting use. Metal eyelet at the top allows you to display this holder in a visible location. Shop ticket holders in assorted colors are perfect for showcasing safety signs, corporate notices, maps and more.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Box |
C-Line Safety Striped Shop Ticket Holders

Login to View Prices
C-Line Safety Striped Shop Ticket Holders – 0.1″ x 9.8″ x 13.6″ – Vinyl – 25 / Box – Blue, White
Additional information
| Brand | C-Line Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Ticket Holder |
| Product Color | White |
| Product Material | Vinyl |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.1" |
| Width | 9.8" |
| Brand Name | C-Line |
| Length | 13.6" |
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Product Name | Safety Striped Shop Ticket Holders |
| Application/Usage | Map |
| Manufacturer Part Number | 44105 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Shop ticket holders feature a unique pattern with colored stripes to instantly make your signs stand out. The bright colors help draw employee or visitor attention to the information displayed. Welded, nonrip seams hold up even in rough environments for lasting use. Metal eyelet at the top allows you to display this holder in a visible location. Shop ticket holders with blue and white information stripes are perfect for showcasing safety signs, corporate notices, maps and more.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Box |
C-Line Safety Striped Shop Ticket Holders

Login to View Prices
C-Line Safety Striped Shop Ticket Holders – 0.1″ x 9.8″ x 13.6″ – Vinyl – 25 / Box – Yellow, Black
Additional information
| Brand | C-Line Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Ticket Holder |
| Additional Warranty Informati | <p>This product will be cheerfully replaced with one of equal value if defective in materials, manufacturing or packaging at the time of purchase. Except for such replacement, this product is sold without warranty or liability even though defect, damage or loss is caused by negligence or other fault.</p> |
| Product Color | Black |
| Product Material | Vinyl |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.1" |
| Width | 9.8" |
| Brand Name | C-Line |
| Length | 13.6" |
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Product Name | Safety Striped Shop Ticket Holders |
| Application/Usage | Map |
| Manufacturer Part Number | 44101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Shop ticket holders feature a unique pattern with colored stripes to instantly make your signs stand out. The bright colors help draw employee or visitor attention to the information displayed. Welded, nonrip seams hold up even in rough environments for lasting use. Metal eyelet at the top allows you to display this holder in a visible location. Shop ticket holders with black and yellow caution stripes are perfect for showcasing safety signs, corporate notices, maps and more.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Box |
C-Line Safety Striped Shop Ticket Holders

Login to View Prices
C-Line Safety Striped Shop Ticket Holders – 0.1″ x 9.8″ x 13.6″ – Vinyl – 25 / Box – White, Green
Additional information
| Brand | C-Line Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Ticket Holder |
| Product Color | Green |
| Product Material | Vinyl |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.1" |
| Width | 9.8" |
| Brand Name | C-Line |
| Length | 13.6" |
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Product Name | Safety Striped Shop Ticket Holders |
| Application/Usage | Map |
| Manufacturer Part Number | 44103 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Shop ticket holders feature a unique pattern with colored stripes to instantly make your signs stand out. The bright colors help draw employee or visitor attention to the information displayed. Welded, nonrip seams hold up even in rough environments for lasting use. Metal eyelet at the top allows you to display this holder in a visible location. Shop ticket holders with green and white safety stripes are perfect for showcasing safety signs, corporate notices, maps and more.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Box |
C-Line Safety Striped Shop Ticket Holders

Login to View Prices
C-Line Safety Striped Shop Ticket Holders – 0.1″ x 9.8″ x 13.6″ – Vinyl – 25 / Box – White, Red
Additional information
| Brand | C-Line Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Ticket Holder |
| Product Color | Red |
| Product Material | Vinyl |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.1" |
| Width | 9.8" |
| Brand Name | C-Line |
| Length | 13.6" |
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Product Name | Safety Striped Shop Ticket Holders |
| Application/Usage | Map |
| Manufacturer Part Number | 44104 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Shop ticket holders feature a unique pattern with colored stripes to instantly make your signs stand out. The bright colors help draw employee or visitor attention to the information displayed. Welded, nonrip seams hold up even in rough environments for lasting use. Metal eyelet at the top allows you to display this holder in a visible location. Shop ticket holders with red and white danger stripes are perfect for showcasing safety signs, corporate notices, maps and more.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Box |




