Business Source Tear-Resistant Clear Tab Index Dividers
Login to View Prices
Business Source Tear-resistant Clear Tab Index Dividers – 5 x Divider(s) – 5 Tab(s)/Set – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – White Divider – Clear Tab(s) – 5 / Set
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Total Number Of Dividers | 5 |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Tabs Per Set | 5 |
| Tab Color | Clear |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Tear Resistant |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Tear-resistant Clear Tab Index Dividers |
| Manufacturer Part Number | 16477 |
| Marketing Information | <p>Index dividers feature insertable, tear-resistant tabs and are compatible with laser and inkjet printers. Dividers are made with recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Set |
| Weight (Approximate) | 1.60 oz |
Business Source Tear-Resistant Clear Tab Index Dividers
Login to View Prices
Business Source Tear-resistant Clear Tab Index Dividers – 8 Tab(s) – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – White Divider – Clear Tab(s) – 8 / Set
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Divider |
| Divider Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Tabs | 8 |
| Country Of Origin | United States |
| Tab Color | Clear |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Tear Resistant |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Tear-resistant Clear Tab Index Dividers |
| Manufacturer Part Number | 16479 |
| Marketing Information | <p>Index dividers feature insertable, tear-resistant tabs and are compatible with laser and inkjet printers. Dividers are made with recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Set |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |








