Business Source Tabloid-Size Round Ring Reference Binder
Login to View Prices
Business Source Tabloid-size Round Ring Reference Binder – 1″ Binder Capacity – Tabloid – 11″ x 17″ Sheet Size – Round Ring Fastener(s) – Black – Recycled – Durable, Label Holder – 1 Each
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Ring Binder |
| Sheet Size | 11" Width x 17" Length |
| Fastener Type | Round Ring |
| Binder Capacity | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Sheet Standard | Tabloid |
| Fastener Location | Back-mounted |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1963-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1962-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Color | Black |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Label Holder |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Tabloid-size Round Ring Reference Binder |
| Manufacturer Part Number | 44100 |
| Marketing Information | <p>Round-ring binder with label holder is perfect to store tabloid-size documents. Everyday durability is suited for active projects. Use the clear overlay on the spine for easy labeling. Rings are back-mounted so pages lie flat.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Business Source Tabloid-Size Round Ring Reference Binder
Login to View Prices
Business Source Tabloid-size Round Ring Reference Binder – 1″ Binder Capacity – Tabloid – 11″ x 17″ Sheet Size – Round Ring Fastener(s) – White – Durable, Clear Overlay – 1 Each
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Ring Binder |
| Sheet Size | 11" Width x 17" Length |
| Fastener Type | Round Ring |
| Binder Capacity | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Sheet Standard | Tabloid |
| Fastener Location | Back-mounted |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Color | White |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Clear Overlay |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Tabloid-size Round Ring Reference Binder |
| Manufacturer Part Number | 45100 |
| Marketing Information | <p>Round-ring binder is perfect to store tabloid-size documents. Everyday durability is suited for active projects. Use the clear overlay on the front, back and spine for easy customization. Rings are back-mounted so pages lie flat.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Business Source Tabloid-Size Round Ring Reference Binder
Login to View Prices
Business Source Tabloid-size Round Ring Reference Binder – 2″ Binder Capacity – Tabloid – 11″ x 17″ Sheet Size – Round Ring Fastener(s) – Black – Recycled – Durable, Label Holder – 1 Each
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Ring Binder |
| Sheet Size | 11" Width x 17" Length |
| Fastener Type | Round Ring |
| Binder Capacity | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Sheet Standard | Tabloid |
| Fastener Location | Back-mounted |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1963-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1962-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Color | Black |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Label Holder |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Tabloid-size Round Ring Reference Binder |
| Manufacturer Part Number | 44101 |
| Marketing Information | <p>Round-ring binder with label holder is perfect to store tabloid-size documents. Everyday durability is suited for active projects. Use the clear overlay on the spine for easy labeling. Rings are back-mounted so pages lie flat.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Business Source Tabloid-Size Round Ring Reference Binder
Login to View Prices
Business Source Tabloid-size Round Ring Reference Binder – 2″ Binder Capacity – Tabloid – 11″ x 17″ Sheet Size – Round Ring Fastener(s) – White – Recycled – Durable, Clear Overlay – 1 Each
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Ring Binder |
| Sheet Size | 11" Width x 17" Length |
| Fastener Type | Round Ring |
| Binder Capacity | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Sheet Standard | Tabloid |
| Fastener Location | Back-mounted |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1962-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Color | White |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Clear Overlay |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Tabloid-size Round Ring Reference Binder |
| Manufacturer Part Number | 45101 |
| Marketing Information | <p>Round-ring binder is perfect to store tabloid-size documents. Everyday durability is suited for active projects. Use the clear overlay on the front, back and spine for easy customization. Rings are back-mounted so pages lie flat.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Business Source Tabloid-Size Round Ring Reference Binder
Login to View Prices
Business Source Tabloid-size Round Ring Reference Binder – 3″ Binder Capacity – Tabloid – 11″ x 17″ Sheet Size – Round Ring Fastener(s) – Black – Durable, Label Holder – 1 Each
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Ring Binder |
| Sheet Size | 11" Width x 17" Length |
| Fastener Type | Round Ring |
| Binder Capacity | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Sheet Standard | Tabloid |
| Fastener Location | Back-mounted |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Color | Black |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Label Holder |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Tabloid-size Round Ring Reference Binder |
| Manufacturer Part Number | 44102 |
| Marketing Information | <p>Round-ring binder with label holder is perfect to store tabloid-size documents. Everyday durability is suited for active projects. Use the clear overlay on the spine for easy labeling. Rings are back-mounted so pages lie flat.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Business Source Tabloid-Size Round Ring Reference Binder
Login to View Prices
Business Source Tabloid-size Round Ring Reference Binder – 3″ Binder Capacity – Tabloid – 11″ x 17″ Sheet Size – Round Ring Fastener(s) – White – Recycled – Durable, Clear Overlay – 1 Each
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Ring Binder |
| Sheet Size | 11" Width x 17" Length |
| Fastener Type | Round Ring |
| Binder Capacity | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Sheet Standard | Tabloid |
| Fastener Location | Back-mounted |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | Yes |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Color | White |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Clear Overlay |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Tabloid-size Round Ring Reference Binder |
| Manufacturer Part Number | 45102 |
| Marketing Information | <p>Round-ring binder is perfect to store tabloid-size documents. Everyday durability is suited for active projects. Use the clear overlay on the front, back and spine for easy customization. Rings are back-mounted so pages lie flat.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |































































