Business Source Standard Easel Pad – 50 Sheets – Plain – 15 lb Basis Weight – 27″ x 34″ – White Paper – Perforated – 2 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Flip Chart Pad |
| Sheet Size | 27" x 34" |
| Sheet Type | Plain |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Punched Hole Size | 8.75" |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Perforated |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Standard Easel Pad |
| Manufacturer Part Number | 36585 |
| Marketing Information | <p>Standard easel pad contains perforated, white 15 lb. paper with no ruling. Pad binding has punched three holes, 8-3/4" c-c.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
| Weight (Approximate) | 8.50 lb |
Business Source Standard Easel Pad – 50 Sheets – Plain – 15 lb Basis Weight – 27″ x 34″ – White Paper – Perforated – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Flip Chart Pad |
| Sheet Size | 27" x 34" |
| Sheet Type | Plain |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Punched Hole Size | 8.75" |
| Country Of Origin | Mexico |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Perforated |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Standard Easel Pad |
| Manufacturer Part Number | 38205 |
| Marketing Information | <p>Standard easel pad contains perforated, white 15 lb. paper with no ruling. Pad binding has punched three holes, 8-3/4" c-c.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Weight (Approximate) | 19 lb |










