Business Source Report Cover – 1/8″ Folder Capacity – 8 1/8″ x 11″ – Polypropylene – White – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Report Cover |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Sheet Size | 8 1/8" Width x 11" Length |
| Folder Capacity | 2001-01-08T06:00:00.000Z |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Color | White |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Slide-bind Transparent Report Cover |
| Manufacturer Part Number | 78503 |
| Marketing Information | <p>Slide-bind report cover features a white plastic, binding channel to bind up to 1/8" thick of letter-size sheets. The cover is transparent to show off the contents and made of extra-strong polypropylene.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Report Cover – 1/8″ Folder Capacity – 8 1/8″ x 11″ – Polypropylene – White – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Report Cover |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Sheet Size | 8 1/8" Width x 11" Length |
| Folder Capacity | 2001-01-08T06:00:00.000Z |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Color | White |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Slide-bind Transparent Report Cover |
| Manufacturer Part Number | 78503 |
| Marketing Information | <p>Slide-bind report cover features a white plastic, binding channel to bind up to 1/8" thick of letter-size sheets. The cover is transparent to show off the contents and made of extra-strong polypropylene.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Report Cover – 1/8″ Folder Capacity – 8 1/8″ x 11″ – Polypropylene – White – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Report Cover |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Sheet Size | 8 1/8" Width x 11" Length |
| Folder Capacity | 2001-01-08T06:00:00.000Z |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Color | White |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Slide-bind Transparent Report Cover |
| Manufacturer Part Number | 78503 |
| Marketing Information | <p>Slide-bind report cover features a white plastic, binding channel to bind up to 1/8" thick of letter-size sheets. The cover is transparent to show off the contents and made of extra-strong polypropylene.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Report Cover – 1/8″ Folder Capacity – 8 1/8″ x 11″ – Polypropylene – White – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Report Cover |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Sheet Size | 8 1/8" Width x 11" Length |
| Folder Capacity | 2001-01-08T06:00:00.000Z |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Color | White |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Slide-bind Transparent Report Cover |
| Manufacturer Part Number | 78503 |
| Marketing Information | <p>Slide-bind report cover features a white plastic, binding channel to bind up to 1/8" thick of letter-size sheets. The cover is transparent to show off the contents and made of extra-strong polypropylene.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |









