Business Source Plain Peel/Seal Business Envelopes – Business – #10 – 9 1/2″ Width x 4 1/8″ Length – 24 lb – Peel & Seal – Wove – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Peel & Seal |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Business |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Product Material | Wove |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Peel/Seal Business Envelopes |
| Printed Design/Pattern/Texture | Plain |
| Manufacturer Part Number | 4646 |
| Marketing Information | <p>No. 10 business envelopes require no moisture to seal. Simply peel back strip and fold closed. Protective strip keeps adhesive free from dust. No. 10 envelopes are made of 24 lb. white wove stock.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Plain Peel/Seal Business Envelopes – Business – #10 – 9 1/2″ Width x 4 1/8″ Length – 24 lb – Peel & Seal – Wove – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Peel & Seal |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Business |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Product Material | Wove |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Peel/Seal Business Envelopes |
| Printed Design/Pattern/Texture | Plain |
| Manufacturer Part Number | 4646 |
| Marketing Information | <p>No. 10 business envelopes require no moisture to seal. Simply peel back strip and fold closed. Protective strip keeps adhesive free from dust. No. 10 envelopes are made of 24 lb. white wove stock.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Plain Peel/Seal Business Envelopes – Business – #10 – 9 1/2″ Width x 4 1/8″ Length – 24 lb – Peel & Seal – Wove – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Peel & Seal |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Business |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Product Material | Wove |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Peel/Seal Business Envelopes |
| Printed Design/Pattern/Texture | Plain |
| Manufacturer Part Number | 4646 |
| Marketing Information | <p>No. 10 business envelopes require no moisture to seal. Simply peel back strip and fold closed. Protective strip keeps adhesive free from dust. No. 10 envelopes are made of 24 lb. white wove stock.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Plain Peel/Seal Business Envelopes – Business – #10 – 9 1/2″ Width x 4 1/8″ Length – 24 lb – Peel & Seal – Wove – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Peel & Seal |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Business |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Product Material | Wove |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Peel/Seal Business Envelopes |
| Printed Design/Pattern/Texture | Plain |
| Manufacturer Part Number | 4646 |
| Marketing Information | <p>No. 10 business envelopes require no moisture to seal. Simply peel back strip and fold closed. Protective strip keeps adhesive free from dust. No. 10 envelopes are made of 24 lb. white wove stock.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |










