Business Source Plain Memo Pads – 100 Sheets – Plain – Glue – 16 lb Basis Weight – 5″ x 8″ – White Paper – 12 / Dozen
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Memo Pad |
| Sheet Size | 5" x 8" |
| Sheet Type | Plain |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 16 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Glue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Memo Pads |
| Manufacturer Part Number | 65902 |
| Marketing Information | <p>Memorandum pad has unruled pages and strong chipboard backing. Use memo pad for office, home or school. Each pad contains 100 sheets of 15 lb. paper bound by a glued top.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Dozen |
Business Source Plain Memo Pads – 100 Sheets – Plain – Glued – Unruled – 15 lb Basis Weight – 3″ x 5″ – White Paper – Chipboard Backing – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Memo Pad |
| Sheet Size | 3" x 5" |
| Sheet Type | Plain |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Glued |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Chipboard Backing |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Memo Pads |
| Manufacturer Part Number | 65900 |
| Marketing Information | <p>Memorandum pad has unruled pages and strong chipboard backing. Use memo pad for office, home or school. Each pad contains 100 sheets of 15 lb. paper bound by a glued top.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Business Source Plain Memo Pads – 100 Sheets – Plain – Glued – Unruled – 15 lb Basis Weight – 4″ x 6″ – White Paper – Chipboard Backing – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Memo Pad |
| Sheet Size | 4" x 6" |
| Sheet Type | Plain |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Glued |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Chipboard Backing |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Memo Pads |
| Manufacturer Part Number | 65901 |
| Marketing Information | <p>Memorandum pad has unruled pages and strong chipboard backing. Use memo pad for office, home or school. Each pad contains 100 sheets of 15 lb. paper bound by a glued top.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Weight (Approximate) | 2.50 lb |
Business Source Plain Memo Pads – 100 Sheets – Plain – Glued – Unruled – 15 lb Basis Weight – 3″ x 5″ – White Paper – Chipboard Backing – 36 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Memo Pad |
| Sheet Size | 3" x 5" |
| Sheet Type | Plain |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Glued |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Chipboard Backing |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Memo Pads |
| Manufacturer Part Number | 65900CT |
| Marketing Information | <p>Memorandum pad has unruled pages and strong chipboard backing. Use memo pad for office, home or school. Each pad contains 100 sheets of 15 lb. paper bound by a glued top.</p> |
| Packaged Quantity | 36 / Carton |
Business Source Plain Memo Pads – 100 Sheets – Plain – Glued – Unruled – 15 lb Basis Weight – 4″ x 6″ – White Paper – Chipboard Backing – 144 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Memo Pad |
| Sheet Size | 4" x 6" |
| Sheet Type | Plain |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Glued |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Chipboard Backing |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Plain Memo Pads |
| Manufacturer Part Number | 65901CT |
| Marketing Information | <p>Memorandum pad has unruled pages and strong chipboard backing. Use memo pad for office, home or school. Each pad contains 100 sheets of 15 lb. paper bound by a glued top.</p> |
| Packaged Quantity | 144 / Carton |




































