Business Source No 10 Diagonal Seam Window Envelopes
Login to View Prices
Business Source No. 10 Diagonal Seam Window Envelopes – Single Window – #10 – 4 1/8″ Width x 9 1/2″ Length – 24 lb – Gummed – Wove – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Gummed |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Single Window |
| Window Location | Bottom Left |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Product Material | Wove |
| Country Of Origin | United States |
| Seam | Diagonal |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | No. 10 Diagonal Seam Window Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4468 |
| Marketing Information | <p>No. 10 business envelopes with windows are good for everyday mailing. Traditional design includes white wove 24 lb. stock, diagonal seams and fully gummed, V-flaps. See-through window is located in the bottom left corner and measures 4-1/2" wide x 1-1/8" high so the recipient's address on the documents inside is easy to see.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source No 10 Diagonal Seam Window Envelopes
Login to View Prices
Business Source No. 10 Diagonal Seam Window Envelopes – Single Window – #10 – 4 1/8″ Width x 9 1/2″ Length – 24 lb – Gummed – Wove – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Gummed |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Single Window |
| Window Location | Bottom Left |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Product Material | Wove |
| Country Of Origin | United States |
| Seam | Diagonal |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | No. 10 Diagonal Seam Window Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4468 |
| Marketing Information | <p>No. 10 business envelopes with windows are good for everyday mailing. Traditional design includes white wove 24 lb. stock, diagonal seams and fully gummed, V-flaps. See-through window is located in the bottom left corner and measures 4-1/2" wide x 1-1/8" high so the recipient's address on the documents inside is easy to see.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source No 10 Diagonal Seam Window Envelopes
Login to View Prices
Business Source No. 10 Diagonal Seam Window Envelopes – Single Window – #10 – 4 1/8″ Width x 9 1/2″ Length – 24 lb – Gummed – Wove – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Gummed |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Single Window |
| Window Location | Bottom Left |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Product Material | Wove |
| Country Of Origin | United States |
| Seam | Diagonal |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | No. 10 Diagonal Seam Window Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4468 |
| Marketing Information | <p>No. 10 business envelopes with windows are good for everyday mailing. Traditional design includes white wove 24 lb. stock, diagonal seams and fully gummed, V-flaps. See-through window is located in the bottom left corner and measures 4-1/2" wide x 1-1/8" high so the recipient's address on the documents inside is easy to see.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source No 10 Diagonal Seam Window Envelopes
Login to View Prices
Business Source No. 10 Diagonal Seam Window Envelopes – Single Window – #10 – 4 1/8″ Width x 9 1/2″ Length – 24 lb – Gummed – Wove – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Gummed |
| Mailer/Envelope Classification | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-04-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-09-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Single Window |
| Window Location | Bottom Left |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Product Material | Wove |
| Country Of Origin | United States |
| Seam | Diagonal |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | No. 10 Diagonal Seam Window Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4468 |
| Marketing Information | <p>No. 10 business envelopes with windows are good for everyday mailing. Traditional design includes white wove 24 lb. stock, diagonal seams and fully gummed, V-flaps. See-through window is located in the bottom left corner and measures 4-1/2" wide x 1-1/8" high so the recipient's address on the documents inside is easy to see.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |











