Business Source Mylar-reinforced Plain Tab Indexes – 5 Write-on Tab(s) – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – 3 Hole Punched – Canary Tab(s) – 36 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Tab |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Tabs | 5 |
| Tab Style | Write-on |
| Country Of Origin | United States |
| Tab Color | Canary |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Mylar Reinforced Edge |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Mylar-reinforced Plain Tab Indexes |
| Manufacturer Part Number | 16480 |
| Marketing Information | <p>Plain paper tab indexes feature 80 lb. stock and Mylar-reinforced edges that are three-hole punched with 9/32" holes. Write on these nonlaminated tabs or apply labels.</p> |
| Packaged Quantity | 36 / Box |
| Weight (Approximate) | 1.50 lb |
Business Source Mylar-reinforced Plain Tab Indexes – 8 Write-on Tab(s) – 8.5″ Divider Width x 11″ Divider Length – Letter – 3 Hole Punched – Canary Tab(s) – 24 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Index Tab |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Divider Width | 8.5" |
| Divider Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Tabs | 8 |
| Tab Style | Write-on |
| Country Of Origin | United States |
| Tab Color | Canary |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Mylar Reinforced Edge |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Mylar-reinforced Plain Tab Indexes |
| Manufacturer Part Number | 16481 |
| Marketing Information | <p>Plain paper tab indexes feature 80 lb. stock and Mylar-reinforced edges that are three-hole punched with 9/32" holes. Write on these nonlaminated tabs or apply labels.</p> |
| Packaged Quantity | 24 / Box |
| Weight (Approximate) | 1.50 lb |














