Business Source Double Window No 8-58 Check Envelopes
Login to View Prices
Business Source Double Window No. 8-5/8 Check Envelopes – Double Window – #8 5/8 – 8 5/8″ Width x 3 5/8″ Length – 24 lb – Self-sealing – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Self-sealing |
| Mailer/Envelope Classification | 2008-08-05T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-08-05T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2008-03-05T06:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Double Window |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Double Window No. 8-5/8 Check Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4650 |
| Marketing Information | <p>No. 8-5/8 check envelopes offer double windows for return address and mailing address. Poly windows and inside tint deliver privacy of contents. Self-sealing design makes them quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double-flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Double Window No 8-58 Check Envelopes
Login to View Prices
Business Source Double Window No. 8-5/8 Check Envelopes – Double Window – #8 5/8 – 8 5/8″ Width x 3 5/8″ Length – 24 lb – Self-sealing – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Self-sealing |
| Mailer/Envelope Classification | 2008-08-05T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-08-05T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2008-03-05T06:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Double Window |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Double Window No. 8-5/8 Check Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4650 |
| Marketing Information | <p>No. 8-5/8 check envelopes offer double windows for return address and mailing address. Poly windows and inside tint deliver privacy of contents. Self-sealing design makes them quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double-flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Double Window No 8-58 Check Envelopes
Login to View Prices
Business Source Double Window No. 8-5/8 Check Envelopes – Double Window – #8 5/8 – 8 5/8″ Width x 3 5/8″ Length – 24 lb – Self-sealing – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Self-sealing |
| Mailer/Envelope Classification | 2008-08-05T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-08-05T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2008-03-05T06:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Double Window |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Double Window No. 8-5/8 Check Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4650 |
| Marketing Information | <p>No. 8-5/8 check envelopes offer double windows for return address and mailing address. Poly windows and inside tint deliver privacy of contents. Self-sealing design makes them quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double-flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Double Window No 8-58 Check Envelopes
Login to View Prices
Business Source Double Window No. 8-5/8 Check Envelopes – Double Window – #8 5/8 – 8 5/8″ Width x 3 5/8″ Length – 24 lb – Self-sealing – 500 / Box – White
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Self-sealing |
| Mailer/Envelope Classification | 2008-08-05T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-08-05T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2008-03-05T06:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Double Window |
| Basis Weight | 24 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Double Window No. 8-5/8 Check Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4650 |
| Marketing Information | <p>No. 8-5/8 check envelopes offer double windows for return address and mailing address. Poly windows and inside tint deliver privacy of contents. Self-sealing design makes them quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double-flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |













