Business Source 25″x30″ Self-stick Easel Pads – 30 Sheets – Plain – 25″ x 30″ – White Paper – Cardboard Cover – Self-stick – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Flip Chart Pad |
| Sheet Size | 25" x 30" |
| Sheet Type | Plain |
| Cover Material | Cardboard |
| Sheet Color | White |
| Number Of Sheets | 30 |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Self-stick |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 25"x30" Self-stick Easel Pads |
| Manufacturer Part Number | 38592 |
| Marketing Information | <p>Easel pad features a self-stick adhesive strip that instantly adheres to most surfaces to display your work in any easy-to-see location. Cardboard backing creates a sturdy writing surface to help keep your handwriting neat and legible. Removable pages are unruled to provide plenty of space to showcase large amounts of work. Easel pad is perfect for presentations, meetings and more.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Business Source 25″x30″ Self-stick Easel Pads – 30 Sheets – Plain – 25″ x 30″ – White Paper – Cardboard Cover – Self-stick – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Flip Chart Pad |
| Sheet Size | 25" x 30" |
| Sheet Type | Plain |
| Cover Material | Cardboard |
| Sheet Color | White |
| Number Of Sheets | 30 |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Self-stick |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 25"x30" Self-stick Easel Pads |
| Manufacturer Part Number | 38592 |
| Marketing Information | <p>Easel pad features a self-stick adhesive strip that instantly adheres to most surfaces to display your work in any easy-to-see location. Cardboard backing creates a sturdy writing surface to help keep your handwriting neat and legible. Removable pages are unruled to provide plenty of space to showcase large amounts of work. Easel pad is perfect for presentations, meetings and more.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Business Source 25″x30″ Self-stick Easel Pads – 30 Sheets – Plain – 25″ x 30″ – White Paper – Cardboard Cover – Self-stick – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Flip Chart Pad |
| Sheet Size | 25" x 30" |
| Sheet Type | Plain |
| Cover Material | Cardboard |
| Sheet Color | White |
| Number Of Sheets | 30 |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Self-stick |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 25"x30" Self-stick Easel Pads |
| Manufacturer Part Number | 38592 |
| Marketing Information | <p>Easel pad features a self-stick adhesive strip that instantly adheres to most surfaces to display your work in any easy-to-see location. Cardboard backing creates a sturdy writing surface to help keep your handwriting neat and legible. Removable pages are unruled to provide plenty of space to showcase large amounts of work. Easel pad is perfect for presentations, meetings and more.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Business Source 25″x30″ Self-stick Easel Pads – 30 Sheets – Plain – 25″ x 30″ – White Paper – Cardboard Cover – Self-stick – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Flip Chart Pad |
| Sheet Size | 25" x 30" |
| Sheet Type | Plain |
| Cover Material | Cardboard |
| Sheet Color | White |
| Number Of Sheets | 30 |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Self-stick |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 25"x30" Self-stick Easel Pads |
| Manufacturer Part Number | 38592 |
| Marketing Information | <p>Easel pad features a self-stick adhesive strip that instantly adheres to most surfaces to display your work in any easy-to-see location. Cardboard backing creates a sturdy writing surface to help keep your handwriting neat and legible. Removable pages are unruled to provide plenty of space to showcase large amounts of work. Easel pad is perfect for presentations, meetings and more.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |














