Business Card Holder, Holds 50 2 x 3.5 Cards, 3.75 x 1.81 x 1.38, Plastic, Black
Login to View Prices
284 in stock
SKU:
UNV08109
Categories: Binders & Binding Supplies, Office
Smart, simple styling keeps business cards easily accessible for clients, customers and colleagues. Durable plastic. For use on countertops.Package Includes: Includes business card holder.
Additional information
| Weight | 0.0480 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.00 × 2.25 × 1.75 in |
| Height | 1.38" |
| Depth | 1.81" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Color(s) | Black |
| Global Product Type | Business Card Displays/Holders |
| Card Holder Type | Business Card Holder |
| Total Recycled Content Perc | 30% |
| Width | 3.75" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 30% |
| Green Information | Made from 30% post recycled plastic |
| Compliance Standards | EPA/CPG Compliant |
| Package Includes | Includes business card holder. |
| For Card Size | 2 x 3.5 |
| Card Capacity | 50 |
| Material(s) | Plastic |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| UPC | 087547081099 |
| MPN | UNV08109 |
| Brand | Universal® |
Be the first to review “Business Card Holder, Holds 50 2 x 3.5 Cards, 3.75 x 1.81 x 1.38, Plastic, Black” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.