Bulk Coffee, Major Dickason’s Blend, Ground, 1 lb Bag
Login to View Prices
743 in stock
SKU:
PEE501677
Categories: Coffee, Food Service
Sourced directly from the farmers, hand roasted by one of our master artisan roasters, and roasted to order for optimal freshness.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.1500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.75 × 3.75 × 3.50 in |
| Global Product Type | Coffee, Bulk Ground |
| Ship Class Code | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Special Features | Ground |
| Flavor | Major Dickason's Blend |
| Roast Type | Dark |
| Beverage Type | Coffee |
| Product Packaging | Bag |
| Capacity (Weight) | 1 lb |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 785357000612 |
| MPN | 501677 |
| Brand | Peet's Coffee & Tea® |
Be the first to review “Bulk Coffee, Major Dickason’s Blend, Ground, 1 lb Bag” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.