BTB Mildew Stain Remover, Apple, 32 oz Spray Bottle, 12/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
BET3211200
Categories: Janitorial & Sanitation, Restroom Cleaners & Accessories
This product works as a mildew stain remover to quickly clean and whiten even the most difficult stains. Formulated with an odor counteractant and chlorine stabilizer.
Additional information
| Weight | 28.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.75 × 10.31 × 10.31 in |
| Dirt Types | Mildew |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Application | Mold & Mildew Stain Remover |
| Scent | Apple |
| Product Packaging | Spray Bottle |
| Volume Capacity | 32 oz |
| Ship Class Code | B |
| Global Product Type | Tub/Tile/Shower/Grout Cleaners |
| Physical Form | Liquid |
| Applicable Material | Vinyl |
| Chemical Compound | Sodium Hypochlorite, Solution |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 700427321121 |
| MPN | 3211200 |
| Brand | Betco® |
Be the first to review “BTB Mildew Stain Remover, Apple, 32 oz Spray Bottle, 12/Carton” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.