Brownline Magnetic Calendar – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 1 Month Single Page Layout – Twin Wire – Desk Pad – Multi – Chipboard, Paper – 10.9″ Height x 17.8″ Width – Reinforced, Sturdy, Ruled Daily Block, Reference Calendar, Notes Area, Reminder Section, Magnetic, Tear-off, Top Bound, Schedule Section, … – 1 Each
Additional information
| Brand | Dominion Blueline, Inc |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Product Color | Multi |
| Product Material | Paper |
| Placement | Desk Pad |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.9" |
| Width | 17.8" |
| Brand Name | Brownline |
| Features | Event Calendar |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Product Name | Magnetic Calendar |
| Refillable | No |
| Manufacturer Part Number | C181700A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Calendar features magnets on the back to have your plan stick wherever you want. Full-year calendar reference allows you to easily refer back to past or future dates. Reinforced chipboard backer offers a sturdy writing surface when you need to make quick notes and reminders. Tear-off sheets are perforated to allow quick, clean removal at the end of each month. Calendar ranges 12 months from January to December.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Brownline Magnetic Calendar – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 1 Month Single Page Layout – Twin Wire – Desk Pad – Multi – Chipboard, Paper – 10.9″ Height x 17.8″ Width – Reinforced, Sturdy, Ruled Daily Block, Reference Calendar, Notes Area, Reminder Section, Magnetic, Tear-off, Top Bound, Schedule Section, … – 1 Each
Additional information
| Brand | Dominion Blueline, Inc |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Product Color | Multi |
| Product Material | Paper |
| Placement | Desk Pad |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.9" |
| Width | 17.8" |
| Brand Name | Brownline |
| Features | Event Calendar |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Product Name | Magnetic Calendar |
| Refillable | No |
| Manufacturer Part Number | C181700A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Calendar features magnets on the back to have your plan stick wherever you want. Full-year calendar reference allows you to easily refer back to past or future dates. Reinforced chipboard backer offers a sturdy writing surface when you need to make quick notes and reminders. Tear-off sheets are perforated to allow quick, clean removal at the end of each month. Calendar ranges 12 months from January to December.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













