FLEXIBLE CONNECTIVITY BUILT-IN WIRELESS INTERFACE MAKES IT EASY TO SHARE. ALSO OFFERS USB INTERFACE FOR CONNECTING LOCALLY. PRINTS CUSTOMIZED LABELS USING FONTS AND GRAPHICS FROM YOUR PC OR MAC®. HIGH PRINT RESOLUTION SUPPORTS CRISP GRAPHICS AND LOGOS. SUPER-FAST PRINT SPEEDS AND AUTO CUTTING ENABLE EASY MULTI-LABEL PRINTING. PRINT LABELS DIRECTLY FROM MOBILE DEVICES. NFC CONNECTIVITY LETS YOU “”TOUCH TO CONNECT”” TO ESTABLISH CONTACT WITH MOST NFC-CAPABLE MOBILE DEVICES. INCLUDES 1″” (24MM) TZE STARTER TAPE AC ADAPTER AND USB CABLE. MACHINE WIDTH 6″”; MACHINE DEPTH 3 1/8″”; MACHINE HEIGHT 5 5/8″”; POWER SOURCE(S) AC POWER ADAPTER (INCLUDED) OR RECHARGEABLE LI-ION BATTERY PACK (OPTIONAL).
Additional information
| Weight | 3.4100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.35 × 9.29 × 11.29 in |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Lead Time | Leadtime |
| UNSPSC | 44102400 |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | Y |
| Truck Parcel | PARCEL |
| Fob Origin | NJ |
| Color | Black |
| Country of Origin | CN |
| UPC | 014445220947 |
| MPN | PTP750W |
| Brand | Brother International Corp |






Reviews
There are no reviews yet.