Get the revolutionary new privacy filter that so seamlessly protects your onscreen data, you’ll hardly know it’s therebut visual hackers around you will. Introducing the 3M Bright Screen Privacy Filter. Easy to apply, easy to use, easy to forget it’s there. Only from 3M, the experts in screen privacy.
Additional information
| Weight | 0.2720 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.13 × 9.50 × 13.00 in |
| Diagonal Monitor Size | 13.6" |
| Width | 11.77" |
| Widescreen | No |
| Ship Class Code | J |
| Height | 7.8" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Mounting Details | 3M COMPLY Adhesive Strips |
| Filter Material | Polycarbonate |
| Fits Device Type | 2-in-1 |
| Global Product Type | Frameless Monitor Filters |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 638060338605 |
| MPN | 7100291453 |
| Brand | 3M™ |














Reviews
There are no reviews yet.