Bordette Decorative Border, 2.25″ x 50 ft, Royal Blue
Login to View Prices
Dress up any bulletin or display board with this decorative border. Corrugated, scalloped design delivers the appearance of a fine framed edge. Rich, fade-resistant colors help enliven any environment.
Additional information
| Weight | 0.3030 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.00 × 6.00 × 4.00 in |
| Color(s) | Royal Blue |
| Length | 50 ft |
| Width | 2.25" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Disclaimer Statement | This product was made using wood sourced from a certified managed forest. |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 10% |
| Color Family | Blue |
| Global Product Type | Classroom Board & Wall Decorations |
| Total Recycled Content Perc | 10% |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| UPC | 029444372009 |
| MPN | P0037206 |
| Brand | Pacon® |









Reviews
There are no reviews yet.