Boardroom Series Steno Pad, Gregg Ruled, Brown Cover, 80 Green 6 x 9 Sheets, 72 Pads/Carton
Login to View Prices
159 in stock
SKU:
ROA12103CS
Categories: Office, Writing Pads & Self-Stick Notes
Steno notebook. Smooth 15# writing paper is Gregg ruled with a red center line. Covers are printed on a 24 pt kraft board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 32.4700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.00 × 12.25 × 5.25 in |
| Sheet Basis Weight (lb) | 15 lb |
| Color Family | Green |
| Global Product Type | Stenography & Reporting Pads |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Sheet Color | Green |
| Sheets per Pad | 80 |
| Cover Color | Brown |
| Front-Cover Material | Kraft Board |
| Back-Cover Material | Kraft Board |
| Pad-Binding Edge | Top |
| Sheet Size (Bound-Side Firs | 6 x 9 |
| Pad-Binding Type | Spiral |
| Sheet Rule/Format Type | Gregg |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 40070972121032 |
| MPN | 12103 |
| Brand | Roaring Spring® |
Be the first to review “Boardroom Series Steno Pad, Gregg Ruled, Brown Cover, 80 Green 6 x 9 Sheets, 72 Pads/Carton” Cancel reply

















Reviews
There are no reviews yet.