Black and White Laser Printer Transparency Film, 8.5 x 11, 100/Pack
Login to View Prices
Vibrant clear transparency sheets offer multi-usage as overhead projector transparencies, presentation covers for binding systems, or art and crafts including tracing and custom stencils. Spill- and tear-resistant sheets make great covers for presentations to showcase your title page. Produces clear image reproduction from pre-printed material to hand written notes on-the-go.
Additional information
| Weight | 1.9700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.13 × 8.56 × 0.50 in |
| Ship Class Code | J |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Special Features | Black & White Laser Printer Transparency Film |
| Sensing/Handling Strip | No |
| Roll/Sheet | Sheet |
| Film Color | Clear |
| Sheet Corners | Square |
| Film Punching | Unpunched |
| Film Width | 8.5" |
| Film Length | 11" |
| Suggested Film Use | Laser Copiers & Printers |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Global Product Type | Transparency Films |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547210109 |
| MPN | UNV21010 |
| Brand | Universal® |













Reviews
There are no reviews yet.