Big Foot Doorstop, No Slip Rubber Wedge, 2.25w x 4.75d x 1.25h, Beige
Login to View Prices
No slip rubber with extra-wide footprint. Suitable for use in homes and offices.
Additional information
| Weight | 0.1820 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.70 × 4.80 × 1.60 in |
| Hardware Type/Style | Wedge |
| Global Product Type | Wedge Doorstops |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | A |
| Color(s) | Beige |
| Material(s) | No-Slip Rubber |
| Overall Height | 1.25" |
| Overall Depth | 4.75" |
| Overall Width | 2.25" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 034238009009 |
| MPN | 00900 |
| Brand | Master Caster® |

















Reviews
There are no reviews yet.