Big Book Easels, 24.5w x 15d x 20h, White
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
JNT0543JCMG
Categories: SCHOOL SUPPLIES, Student Furniture
Choice of Green Chalkboard, Write-n-Wipe, Magnetic Write-n-Wipe or Flannel-front. Storage space under easel when folded down. Vertical Big Book partitions in back. Caster-mounted. Overall height: 43 inches.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 58.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.62 × 26.58 × 17.72 in |
| Overall Width | 24.5" |
| Special Features | White Magnetic Write-n-Wipe Easel |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Early Learning Bookstands & Bookcases |
| Overall Depth | 15" |
| Ship Class Code | S |
| Overall Height | 20" |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 743080006592 |
| MPN | 0543JCMG |
| Brand | Jonti-Craft |
Be the first to review “Big Book Easels, 24.5w x 15d x 20h, White” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.