Bi-silque Ayda Steel Dry Erase Board – 24″ (2 ft) Width x 18″ (1.5 ft) Height – White Steel Surface – Aluminum Frame – Rectangle – Horizontal/Vertical – 1 Each
Additional information
| Brand | Bi-silque S.A |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Height | 18" (1.5 ft) |
| Board Width | 24" (2 ft) |
| Board Surface Color | White |
| Board Surface Material | Steel |
| Magnetic | Yes |
| Board Thickness | 0.50" |
| Country Of Origin | Portugal |
| Shape | Rectangle |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Frame Color | Aluminum |
| Brand Name | Bi-silque |
| Features | Pen Tray |
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Product Name | Ayda Steel Dry Erase Board |
| Mount Type | Wall Mount |
| Product Line | Ayda |
| Application/Usage | Meeting |
| Manufacturer Part Number | MA02759214 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Dry-erase board is an economic solution that's designed for frequent use. Magnetic backing allows you to instantly post messages or attach your magnetic accessories. Four-corner mounting system can be positioned either vertically or horizontally to provide versatility when reconfiguring an office or where wall space is limited. Pen tray offers a convenient way to keep your writing utensils within quick reach. 18" x 24" dry-erase board is perfect for classrooms, offices, training environments, meeting rooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 10 Year |
Bi-silque Ayda Steel Dry Erase Board – 36″ (3 ft) Width x 24″ (2 ft) Height – White Steel Surface – Aluminum Frame – Rectangle – Horizontal/Vertical – 1 Each
Additional information
| Brand | Bi-silque S.A |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Height | 24" (2 ft) |
| Board Width | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Board Surface Color | White |
| Board Surface Material | Steel |
| Magnetic | Yes |
| Board Thickness | 0.50" |
| Country Of Origin | Portugal |
| Shape | Rectangle |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Frame Color | Aluminum |
| Brand Name | Bi-silque |
| Features | Pen Tray |
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Product Name | Ayda Steel Dry Erase Board |
| Mount Type | Wall Mount |
| Product Line | Ayda |
| Application/Usage | Meeting |
| Manufacturer Part Number | MA03759214 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Dry-erase board is an economic solution that's designed for frequent use. Magnetic backing allows you to instantly post messages or attach your magnetic accessories. Four-corner mounting system can be positioned either vertically or horizontally to provide versatility when reconfiguring an office or where wall space is limited. Pen tray offers a convenient way to keep your writing utensils within quick reach. 24" x 36" dry-erase board is perfect for classrooms, offices, training environments, meeting rooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 10 Year |
Bi-silque Ayda Steel Dry Erase Board – 48″ (4 ft) Width x 36″ (3 ft) Height – White Steel Surface – Aluminum Frame – Rectangle – Horizontal/Vertical – 1 Each
Additional information
| Brand | Bi-silque S.A |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Height | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Board Width | 2048-01-01T06:00:00.000Z |
| Board Surface Color | White |
| Board Surface Material | Steel |
| Magnetic | Yes |
| Board Thickness | 0.50" |
| Country Of Origin | Portugal |
| Shape | Rectangle |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Frame Color | Aluminum |
| Brand Name | Bi-silque |
| Features | Pen Tray |
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Product Name | Ayda Steel Dry Erase Board |
| Mount Type | Wall Mount |
| Product Line | Ayda |
| Application/Usage | Meeting |
| Manufacturer Part Number | MA05759214 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Dry-erase board is an economic solution that's designed for frequent use. Magnetic backing allows you to instantly post messages or attach your magnetic accessories. Four-corner mounting system can be positioned either vertically or horizontally to provide versatility when reconfiguring an office or where wall space is limited. Pen tray offers a convenient way to keep your writing utensils within quick reach. 36" x 48" dry-erase board is perfect for classrooms, offices, training environments, meeting rooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 10 Year |

































