Pacon Clockface 2-sided Whiteboard – 9″ (0.8 ft) Width x 12″ (1 ft) Height – White Melamine Surface – Rectangle – 25 / Pack
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Board Width | 9" (0.8 ft) |
| Board Surface Color | White |
| Board Surface Material | Melamine |
| Board Thickness | 0.25" |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Pacon |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Clockface 2-sided Whiteboard |
| Application/Usage | Classroom |
| Manufacturer Part Number | AC900525 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Whiteboard features a blank clock on the surface to make teaching time and other time-related activities fun for young learners. Durable melamine construction maintains its brightness for long-lasting use. The back side is blank for a wide variety of interactive instruction in the classroom to test concepts and for group work.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
Pacon Clockface 2-sided Whiteboard – 9″ (0.8 ft) Width x 12″ (1 ft) Height – White Melamine Surface – Rectangle – 25 / Pack
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Board Width | 9" (0.8 ft) |
| Board Surface Color | White |
| Board Surface Material | Melamine |
| Board Thickness | 0.25" |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Pacon |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Clockface 2-sided Whiteboard |
| Application/Usage | Classroom |
| Manufacturer Part Number | AC900525 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Whiteboard features a blank clock on the surface to make teaching time and other time-related activities fun for young learners. Durable melamine construction maintains its brightness for long-lasting use. The back side is blank for a wide variety of interactive instruction in the classroom to test concepts and for group work.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |











