HON Between HBTTRND36 Table Top
Login to View Prices
HON Between HBTTRND36 Table Top
HON Between HBTTRND36 Table Top – Round Top – Natural Maple – 1 Each
Additional information
| Weight | 25.5200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.30 × 38.00 × 5.00 in |
| Top Shape | Round |
| Global Product Type | Communal-Work & Training Table Tops |
| Ship Class Code | F |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Edge Detail Profile | Edge Banding |
| Top Material | High-Pressure Laminate |
| Compliance Standards | Meets or Exceeds ANSI/BIFMA Standards |
| Disclaimer Statement | Tops and Bases Sold SeparatelyORDER BOTH. |
| Top Thickness | 1" |
| Top Color | Natural Maple |
| Color Family | Maple |
| Diameter | 36" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 190614814114 |
| MPN | HBTTRND36.N.D.D |
| Brand | HON® |
| product-type | Table Top |
| table-top-shape | Round |
| color-finish | Natural Maple |
| edge-color-finish | Natural Maple |
| brand-name | HON |
| features | Stain Resistant |
| manufacturer | The HON Company |
| product-model | HBTTRND36 |
| product-name | Between HBTTRND36 Table Top |
| product-line | Between |
| application-usage | Hallway |
| manufacturer-part-number | HONBTRND36NDD |
| manufacturer-website-address | |
| packaged-quantity | 1 Each |
| 0 | 0 |











Reviews
There are no reviews yet.