BestScent Smoke and Odor Eliminator Aerosol, Fruit/Floral Scent, 16 oz Aerosol Can, 12/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
BET622300
Categories: Janitorial & Sanitation, Odor Control
Handheld deodorizing aerosol with spray-through cap is easy to use. Water based-aerosol with Neutrabond™ malodor counteractant technology and specially blended fragrances.
Additional information
| Weight | 15.7500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.94 × 8.13 × 9.69 in |
| Scent | Fruit/Floral |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Can |
| Ship Class Code | B |
| Volume Capacity | 16 oz |
| Physical Form | Aerosol |
| Application | Deodorizer |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Global Product Type | Aerosol Spray Air Freshener/Odor Eliminators |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 700427015365 |
| MPN | 622300 |
| Brand | Betco® |
Be the first to review “BestScent Smoke and Odor Eliminator Aerosol, Fruit/Floral Scent, 16 oz Aerosol Can, 12/Carton” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.