Axiom EP450 3.84 TB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SAS (12Gb/s SAS)
Login to View Prices
1 in stock
SKU:
SY5949483
Categories: Hard Drives/Solid State Drives, Storage Drives
Axiom EP450 3.84 TB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SAS (12Gb/s SAS)
- Provides more productive performance and superior data storage for a variety of files
- Provides fast and dependable access to data and has non-volatile memory
- Store as many documents, pictures and videos as you need with 3.84 TB capacity
- 12Gb/s SAS interface for high speed and reliability
- 2.5″ form factor for added reliability and dependability
Additional information
| Weight | 0.3200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.63 × 5.45 × 3.10 in |
| Drive Type | Internal |
| Wireless LAN | No |
| Drive Interface Standard | 12Gb/s SAS |
| Storage Capacity | 3.84 TB |
| Drive Interface | SAS |
| Product Type | Solid State Drive |
| Manufacturer Website Addres | |
| Product Series | EP450 |
| Manufacturer | Axiom Memory Solutions |
| Form Factor | 2.5" |
| UPC | 840177818349 |
| MPN | SSDEP45DE3T8-AX |
| Brand | Axiom |
Be the first to review “Axiom EP450 3.84 TB Solid State Drive – 2.5″ Internal – SAS (12Gb/s SAS)” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.