Automatic Dish Detergent, Lemon Scent, Powder, 1 oz. Packet, 200/Carton
Login to View Prices
770 in stock
SKU:
DIA10006
Categories: Cleaners & Detergents, Janitorial & Sanitation
Conveniently prepackaged powder dish detergent for single uses. For automatic dishwashers. Phosphate-free.Package Includes: Includes 200 1-ounce packets per case.
Additional information
| Weight | 13.6600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.70 × 10.20 × 7.80 in |
| Application | Automatic Dishwasher Detergent |
| Applicable Material | Plastic |
| Global Product Type | Automatic Dishwasher Detergents |
| Dirt Types | Soil |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Packet |
| Physical Form | Powder |
| Scent | Lemon |
| Ship Class Code | B |
| Capacity (Weight) | 1 oz |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Package Includes | Includes 200 1-ounce packets per case. |
| UPC | 024900100066 |
| MPN | DIA 10006 |
| Brand | Soft Scrub® |
Be the first to review “Automatic Dish Detergent, Lemon Scent, Powder, 1 oz. Packet, 200/Carton” Cancel reply









Reviews
There are no reviews yet.