At Hand Note Card Case, Holds 25 3 x 5 Cards, 5.5 x 3.75 x 5.33, Poly, Black
Login to View Prices
At Hand® note card case is the perfect way to manage lists on the go. About the size of a cell phone, the case holds list-lined 5 x 3 index cards in a center section and displays them in pockets on the front and back. It’s even got a loop for your favorite pen. Display your to-do list on one side, and break down individual projects on the other. Great for turning a huge running list into manageable pieces. Includes 25 note cards.Package Includes: Includes 25 3″ x 5″ index cards.
Additional information
| Weight | 0.1620 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.56 × 3.37 × 0.38 in |
| For Card Size | 3 x 5 |
| Material(s) | Poly |
| Height | 5.33" |
| Card Holder Type | Note Card Case |
| Card Capacity | 25 |
| Package Includes | Includes 25 3" x 5" index cards. |
| Global Product Type | Index Card Wallets |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| For Use With | Index Cards |
| Color(s) | Black |
| Depth | 3.75" |
| Width | 5.5" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 078787635197 |
| MPN | 63519 |
| Brand | Oxford™ |
















Reviews
There are no reviews yet.