At-A-Glance Watercolors Monthly Desk Pad – Julian Dates – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 1 Month Single Page Layout – 17 3/4″ x 11″ Sheet Size – 1.75″ x 2″ Block – Headband – Desk Pad – Clear, Blue – Poly – Notepad, Reference Calendar, Perforated, Appointment Schedule – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Additional Warranty Informati | <p>75</p> |
| Sheet Width | 17 3/4" |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Environmental Certification | SFI |
| Sheet Height | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Block Height | 1.75" |
| Block Width | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Poly |
| Placement | Desk Pad |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Headband |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% Paper |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Appointment Schedule |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Watercolors Monthly Desk Pad |
| Product Line | Watercolors |
| Manufacturer Part Number | SK91705 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Calendar desk pad offers a colorful addition to your desktop with a bright, watercolor background in a different color each month. Compact size is perfect for small or crowded work spaces. Dated planning pages range 12 months from January to December. One-page-per-month format includes ruled daily blocks (1-7/8" x 1-3/8"), Sunday-through-Saturday scheduling, numbered weeks, holidays, large ruled notes column, and past, current and 10 future months reference. Desk pad also has a blue headband and two clear poly corners to secure the monthly pages.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
At-A-Glance Watercolors Monthly Desk Pad – Julian Dates – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 1 Month Single Page Layout – 17 3/4″ x 11″ Sheet Size – 1.75″ x 2″ Block – Headband – Desk Pad – Clear, Blue – Poly – Notepad, Reference Calendar, Perforated, Appointment Schedule – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Additional Warranty Informati | <p>75</p> |
| Sheet Width | 17 3/4" |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Environmental Certification | SFI |
| Sheet Height | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Block Height | 1.75" |
| Block Width | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Poly |
| Placement | Desk Pad |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Headband |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% Paper |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Features | Appointment Schedule |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Watercolors Monthly Desk Pad |
| Product Line | Watercolors |
| Manufacturer Part Number | SK91705 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Calendar desk pad offers a colorful addition to your desktop with a bright, watercolor background in a different color each month. Compact size is perfect for small or crowded work spaces. Dated planning pages range 12 months from January to December. One-page-per-month format includes ruled daily blocks (1-7/8" x 1-3/8"), Sunday-through-Saturday scheduling, numbered weeks, holidays, large ruled notes column, and past, current and 10 future months reference. Desk pad also has a blue headband and two clear poly corners to secure the monthly pages.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











