Arsenal 5888 Carrying Case Rugged Cable – Gray – 1680D Ballistic Polyester Body – Hand Strap, Handle – 1″ Height x 14″ Width x 14″ Depth – 1 Each
Additional information
| Brand | Tenacious Holdings, Inc |
|---|---|
| Product Type | Carrying Case |
| Number Of Handles | 2 |
| Product Color | Gray |
| Rugged | Yes |
| Product Material | 1680D Ballistic Polyester |
| Country Of Origin | China |
| Height | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 14" |
| Depth | 14" |
| Carrying Options | Handle |
| Brand Name | Arsenal |
| Manufacturer | Tenacious Holdings, Inc |
| Product Model | 5888 |
| Product Name | 5888 Cable Organizer |
| Application/Usage | Map |
| Manufacturer Part Number | 13788 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>5888 Carrying Case Rugged Cable stores jumper cables or cords for on-the-go use. Exterior pocket holds maps, gauges and other essential items. Interior pockets organize items and create a tidy storage space. Rugged, dual-webbing handles make it easy to carry. Zipper provides easy access to cables or cords in an emergency. Cable organizer is made from polyester material that is lightweight and abrasion-resistant, creating an ideal organizer for emergency cables.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 12.48 oz |








