Arsenal 5876 Small Buddy Organizer, 2 Compartments, 4.5 x 7.5 x 3, Orange
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
EGO13226
Categories: Hand Tools, Industrial
Small buddy organizer with 2-pocket clamshell design is ideal for keeping tools and accessories organized. Store multiple clamshells inside a larger storage container for quick access and increased productivity.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.3500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.50 × 5.00 × 2.00 in |
| Global Product Type | Hand Tool Organizers |
| Number of Pockets | 3 |
| Depth | 7.5" |
| Height | 3" |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Width | 4.5" |
| Shape | Rectangular |
| Color(s) | Orange |
| Material(s) | Polyester |
| HTO Type | Bag |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Weight | 0.35 lb |
| UPC | 720476132264 |
| MPN | 13226 |
| Brand | ergodyne® |
Be the first to review “Arsenal 5876 Small Buddy Organizer, 2 Compartments, 4.5 x 7.5 x 3, Orange” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.