Array Card Stock, 65 lb Cover Weight, 8.5 x 11, White, 100/Pack
Login to View Prices
For report covers, flyers, postcards and art projects. Use in printers, copiers or typewriters. Acid-free for archival quality.
Additional information
| Weight | 2.3430 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 8.60 × 1.00 in |
| Paper Finish | Smooth |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color Family | White |
| Ship Class Code | L |
| Paper/Media Color(s) | White |
| Sheet/Roll Size | 8.5 x 11 |
| Sheets Per Unit | 100 |
| Paper Basis Weight (lb) | 65 lb Cover |
| Machine Compatibility | Typewriters |
| Global Product Type | Card Stock |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 084001011883 |
| MPN | P101188 |
| Brand | Pacon® |









Reviews
There are no reviews yet.