2001-01-01T06:00:00.000Z
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | Cable Organizer |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Cable Manager Type | Cable Organizer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Mercury Free | Yes |
| Product Color | Black |
| Green Premium | Yes |
| REACH Free Of SVHC | Yes |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Height | 1.06" |
| Width | 4.72" |
| Depth | 32.01" |
| Certifications & Standards | Free of Substances of Very High Concern above the threshold |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Compatibility | <p><b>Vertical Cable Managers:</b></p><ul><li>2 Post</li><li>4 Post</li></ul> |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Cable Divider/Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR8680 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cable Divider/Organizer provides cable separation for creating multiple cable pathways within 2 and 4 Post Vertical Cable Managers and includes cable tie-off features for securing and routing cabling.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Package Contents | <ul> <li>2 x Cable Divider/Organizer</li> <li>Installation Guide</li> <li>Mounting Hardware</li> </ul> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Weight (Approximate) | 5.07 lb |
2001-01-01T06:00:00.000Z
Additional information
| Brand | Schneider Electric SA |
|---|---|
| Product Type | Cable Organizer |
| Additional Warranty Informati | 2 years repair or replace |
| Cable Manager Type | Cable Organizer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Mercury Free | Yes |
| Product Color | Black |
| Green Premium | Yes |
| REACH Free Of SVHC | Yes |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Height | 1.06" |
| Width | 4.72" |
| Depth | 32.01" |
| Certifications & Standards | Free of Substances of Very High Concern above the threshold |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Compatibility | <p><b>Vertical Cable Managers:</b></p><ul><li>2 Post</li><li>4 Post</li></ul> |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Cable Divider/Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR8680 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cable Divider/Organizer provides cable separation for creating multiple cable pathways within 2 and 4 Post Vertical Cable Managers and includes cable tie-off features for securing and routing cabling.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Package Contents | <ul> <li>2 x Cable Divider/Organizer</li> <li>Installation Guide</li> <li>Mounting Hardware</li> </ul> |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Weight (Approximate) | 5.07 lb |











