Deflecto Antimicrobial Kids Lap Tray
Login to View Prices
Deflecto Antimicrobial Kids Lap Tray
Deflecto Antimicrobial Kids Lap Tray – Supplies, Paper, Book, Pencil, Crayon, Mobile Device, Decoration/Activity – 8.53″ Height x 23.35″ Width x 12″ Depth – 1 Each – Blue – Polypropylene, Plastic
Additional information
| Weight | 1.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.35 × 12.00 × 8.53 in |
| Ship Class Code | F |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Top Shape | Rectangular |
| Color Family | Blue |
| Overall Depth | 12" |
| Height (Max) | 8.53" |
| Top Material | Polypropylene |
| Overall Width | 23.35" |
| Base/Leg Material | Polypropylene |
| Top Color | Blue |
| Top Thickness | 0.5" |
| Global Product Type | Lap Tables & Worksurfaces |
| Base Color | Blue |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 079916395029 |
| MPN | 39502BLU |
| Brand | deflecto® |
| product-type | Art/Craft Activity Tray |
| product-color | Blue |
| product-material | Plastic |
| height | 8.53" |
| width | 23.35" |
| depth | 12" |
| brand-name | Deflecto |
| features | Stackable |
| manufacturer | Deflecto, LLC |
| product-name | Antimicrobial Kids Lap Tray |
| application-usage | Decoration/Activity |
| manufacturer-part-number | 39502BLU |
| manufacturer-website-address | |
| packaged-quantity | 1 Each |
| weight-approximate | 1.50 lb |
| 0 | 0 |












Reviews
There are no reviews yet.